Witamy, Gościu Serdeczny
Proszę zaloguj się albo zarejestruj.    Nie pamiętasz hasła?

XIV Spływ Płetwonurków Rzeką Brdą-Sprzątanie Brdy
(1 wejść) (1) Gość
W dółStrona: 1
TEMAT: XIV Spływ Płetwonurków Rzeką Brdą-Sprzątanie Brdy
#401
XIV Spływ Płetwonurków Rzeką Brdą-Sprzątanie Brdy 4 lat(a), 2 mies. temu Oklaski: 13
Z końcem wiosny płatki najpiękniejszych kwiatów opadły na krystalicznie czyste wody naszej Brdy. Płatki, płatki. Było ich chyba z 40 a może i mniej, miały płetwy, maski, fajki. Jeden płatek miał ponton zaś inne miały kamerki i aparaty.
Tak to kwiat współczesnego rycerstwa sypnął tym co najlepsze z białogłowami włącznie. Zebrali się po raz XIV nowej ery by podziwiać piękno naszej Brdy i sprzątnąć z jej otmętów to co gawiedź nawrzucała. Zrozumieć można butelki i puszki, po opróżnieniu których świat staje się śliski zwłaszcza szkło, zrozumieć można torbę pełną trofeów wyrzuconą zapewne w strachu bo czapka gorzała, trudniej już zrozumieć opony czy szlifierkę kątową czy radio samochodowe z nawigacją - do najbliższego sklepu 24 h. Kłopot ze zrozumieniem znalezionych na dnie telewizorów z włączonymi obradami sejmu polega przede wszystkim na tym dlaczego i jak długo to jeszcze sensownie podziała. No i był jeszcze Wielki Brat Gumowe Oko. Upomniał się o niego Związek Wędkarski, że niby namierzali ryby na tzw. "górskim odcinku rzeki".
I tak oto dron z elektronicznym systemem rejestracji obrazu i głosu podzielił losy "Czerwonego Października".
Były nagrody, bo rycerze i białogłowy stopni nie mają coby nadawać coraz wyższe bo niby taniej. Tu pomogły nam podmioty takie jak ProNatura i Ocean Pro.
Tradycyjnie już były nagrody dla najstarszego i najmłodszego spływcy, dla najbardziej efektywnych czyścicieli oraz dla innych zasłużonych. Była też grochówka, którą Pani nalewała do misek a uśmiechem okraszała i tak już sympatyczną atmosferę.
Po południu uczestnicy zameldowali się w Ośrodku ArKadia w Sokole Kuźnicy gdzie odbyło się seminarium na temat poprawy czystości Brdy na tle poprawy czystości innych rzek w kraju a szczególnie Wisły w ostatnim dziesięcioleciu.
Po seminarium uczestnicy spotkania wysłuchali występu Pawła Tomaszewskiego.
Przedsięwzięcie objęte zostało Patronatem Prezydenta Bydgoszczy.
Sponsorzy: ProNatura, Ocean Pro.


I zgodnie z naszą nową świecką tradycją fotka z archiwum
enzo
Expert Boarder
Posty: 154
graph
Użytkownik poza Siecią Kliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
Ostatnio zmieniany: 2017/05/21 18:57 Przez admin.Powód: korekta
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
 
Do góryStrona: 1
© ERKA 2010